+90 537 301 62 78 admin@baskayawebtasarim.com Kares Avm Merkez/Karabük

Karabük Web Tasarım

Karabük Web Tasarım

Karabük Web Tasarım Web tasarımı günümüzde hazırlanan internet sitelerinin siteyi ziyaret edenler için belirli metin ve görsellerle tasarımının yapılması ve düzenlenmesidir. Bir bütün olarak web sitesini ele aldığımızda sitede görülen yazılar, görseller, metinlerin puntoları, grafikler, varsa iletişim ve mesajlaşma sistemleri kısaca bir internet sitesi için gerekli görülen her unsurun önce planlanması ve sonrasında da oluşturulmasıdır. Bu sayede birçok işletme dijital dünyaya da adımını atmış ve bu şekilde daha fazla kitleye ulaşma imkânı buluyor. Bu çerçevede hem bireysel olarak hem de bir şirket açısından tasarlanan web siteleri günümüz dünyasında artık olmazsa olmaz bir statüye sahip olabiliyor.

Ülkemiz özelinde düşünüldüğünde birçok kamu kuruluşu ve özel firmalar hangi sektörde hizmet verirse versin mutlaka bir internet sitesine sahip olmanın yollarını arıyorlar. Bununla birlikte sadece internet siteleri üzerinden ticaretini veya hizmet verdiği alanda işlerini devam ettiren birçok firma bulunuyor. Bu yüzden web tasarım hizmetleri her zaman için popülerliğini koruyan ve ileriye dönük popülerliğini daha da artıran bir sektör yolunda ilerlemektedir. Şehir bazlı düşünüldüğünde Karabük web tasarım konusunda birçok firma hizmet vermeye devam ediyor.

 

Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

Web tasarım hizmetleri ciddi bir planlamanın ürünüdür. Web sitesi yapılacak firmanın hangi sektörde hizmet verdiği ve bu sektör için hangi tarz bir web sitesinin tasarım açısından daha uygun olacağı değerlendirilir. Bu çerçevede şu aşamalar sırasıyla takip edilir:

 • Web sitesi için bir proje hazırlanır
 • Kurumsal açıdan daha etkili bir site için kimlik çalışması yapılır
 • Web sayfalarının görsel açıdan daha ilgi çekici olması açısından grafik tasarımları yapılır
 • İnternet tarayıcılarında web sitesinin görünebilmesi için kodlama çalışması yapılır
 • Web sitesinin her zaman için kendini güncel tutabilmesi adına içerik yönetimi hakkında entegrasyon sağlanır
 • Bu aşamalardan sonra test sürecine giren web sitesi en son yayınlanarak dijital dünyadaki yerini alır.

Bu çerçevede Karabük web tasarım firmaları bu kriterler doğrultusunda en dikkat çekici siteleri müşterileri için hazırlamaya devam ediyorlar.

Web Tasarımının Amacı Nedir?

Web tasarımının asıl amacı her gün milyarlarca insanın ziyaret ettiği sanal dünyada söz konusu firmanın da daha görünür olmasını sağlayarak faaliyetlerine katkıda bulunmaktır. Bu sayede söz konusu firma hem de ihtiyaç için sanal dünyada gezinen kişiler için karşılıklı fayda gözetilmektedir. Bu sayede internet ortamında daha geniş kitlelere ulaşarak pazarlama imkanına kavuşan firma ile ihtiyacına daha kolay ulaşma imkanına sahip olan bir internet kullanıcısı bu anlamda örnek olarak gösterilebilir.
Bununla birlikte amaçlarına göre web tasarımı işlemleri farklı kategorilerde değerlendirilebilir. Bu çerçevede web tasarım hizmetleri şu kategoriler için ön plana çıkmaktadır:

 • Kurumsal firmaların tanıtım amaçlı web siteleri
 • Ticari firmaların ürünlerini pazarladığı web siteleri
 • Kişi özelinde oluşturulan blog siteleri
 • Haber siteleri
 • Sosyal medya odaklı web siteleri
 • Online satış ve e- ticaret özellikli web siteleri
 • Birçok kişinin bir arada olduğu forum siteleri
 • Son yıllarda pandemiyle birlikte revaçta olan freelancer çalışma siteleri

Bütün bunlar çerçevesinde web tasarım hizmetleri hangi kategori olursa olsun her türlü hizmet kaleminde hem ticari olarak hem de kurumsal olarak itibar sağlayan önemli bir hizmet kalemidir. Bu yüzden Karabük web tasarım firmaları özelinde de aynı kriterler çerçevesinde müşterilerin itibarına değer katmaya devam ediyorlar.

Web Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web tasarım projeleri belirli bir amaç doğrultusunda hazırlanan ve hem müşteri hem de firma sahibi için karşılıklı fayda gözetilen işlemlerdir. Hemen her hizmet kaleminde olduğu gibi web tasarım projeleri hazırlanırken de dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat edilerek hazırlanan web siteleri amacına uygun ve hedef kitleye hitap eden önemli bir site halini almaktadır. Bu çerçevede web tasarım projeleri hazırlanırken dikkat edilmesi gereken unsurları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Web sitesi tasarlanırken belirli bir hedef doğrultusunda çalışma yapılması
 • Web sitesinin tasarımının amacına yönelik olması
 • Tasarlanan web sitesinin hem müşteriyi şirkete hem de şirketi müşteriye en doğru ve hızlı bir şekilde yönlendirmesi
 • Tasarlanan web sitesinin kullanımı kolay, pratik ve kullanıcı dostu olması gerekir
 • Arama motorlarında üst sıralarda gözükebilmesi için arama motorlarına uygun kodlanması ve gerekli seo çalışmasının yapılmış olması
 • Tasarlanan web sitesinin görsel açıdan kullanıcıya hitap etmesi ve kullanıcının sitede daha fazla vakit geçirmesini sağlayacak tarzda olması
 • Web siteleri tasarlanırken dinamik bir yapıda olmalı ve her an için kolayca güncellenebilecek şekilde tasarlanmalı
 • Hem ulusal bazda hem de uluslararası çalışmalarda daha geniş bir kitlenin kullanımına uygun olarak tasarlanmalıdır.

Bu maddeler dikkate alındığında Karabük web tasarım yapan firmalar kullanıcı odaklı ve ilgili firmanın ihtiyacına en uygun tasarımlarla ön plana çıkıyorlar.

Bununla birlikte Başkaya Web Tasarım olarak yukarıdan itibaren anlattığımız ve maddelediğimiz faktörler doğrultusunda müşterilerimizin sanal alemde daha görünebilir ve etkili olması için birçok hizmet sunuyoruz. Bu sayede hem firmanızın tanıtımı sağlanırken hem de daha geniş kitlelere kolayca ulaşma imkânı sağlıyoruz. Yine web siteleriniz için sağladığımız benzersiz grafik ve görsellerle ilgi çekici ve kullanıcıların sıkça vakit geçirdiği bir tasarım vadediyoruz. Bu sayede birçok memnun müşteriye hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaya devam ediyoruz.

Hemen Teklif Al
Mesaj Gönder
Başkaya Web Tasarım
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?